top of page
TEO_05_small.jpg
74_IFB_Forum_bw_RGB.png

REDAKCIA

O FILME

Dráma s prvkami detektívneho príbehu, ktorá postupne prechádza do filozofického podobenstva. Hlavná dejová linka príbehu skúma post-pravdivý svet vrátane všetkých jeho výziev, ktorým musí človek čeliť a je kritikou morálky modernej spoločnosti.


RÉŽIA: Roman Bondarchuk

SCENÁR: Roman Bondarchuk, Darya Averchenko, Alla Tiutiunnyk

KAMERA: Vadym Ilkov

ARCHITEKT: Kirill Shuvalov

PRODUCENT: Darya Bassel, Darya Averchenko / Moon Man (UA)

KOPRODUCENTI: Tanja Georgieva-Waldhauer / Elemag Pictures (DE), Dagmar Sedláčková / MasterFilm (CZ), Katarína Krnáčová / Silverart (SK)

ŠTÁB

Roman vyštudoval Filmovú a televíznu fakultu na Štátnej divadelnej univerzite v Kyjeve. Je umeleckým riaditeľom festivalu dokumentárneho filmu zameraného na ľudské práva Docudays UA. V roku 2019 obdržal Štátnu cenu Tarasa Ševčenka, ktorá je najväčším ukrajinským ocenením za umelecký prínos.  Od roku 2019 pôsobí aj ako člen ukrajinskej komisie pre výber filmov na Ceny akadémie (Oskar).   Romanove portfólio tvoria krátke aj dlhometrážne, dokumentárne a hrané filmy, ako aj hudobné videoklipy. Jeho dokumentárny debut UKRAINIAN SHERIFFS, získal Špeciálne uznanie poroty na festivale IDFA 2015 a bol ukrajinskou nomináciou na  Oskara v kategórii najlepší cudzojazyčný film.  Jeho druhý dokument DIXIE LAND (2016) mal premiéru na festivale Full Frame (USA) a získal cenu Zlatý vojvoda na festivale Odesa. Jeho prvý hraný dlhometrážny film VOLCANO (2018) vyhral 12 medzinárodných cien a bol uvedený na viac ako 50 filmových festivaloch po celom svete.   

O režisérovi

Roman Bondarchuk_edited.jpg
bottom of page