top of page

SILVERART

Silverart je filmová produkčná spoločnosť, ktorú založila Katarína Krnáčová, producentka s viac ako 12 ročnými skúsenosťami vo filmovom priemysle. V rámci spoločnosti MPhilms pracovala na krátkom filme ĎAKUJEM, DOBRE (2009, r. Mátyás Prikler, premiéra v Cannes IFF, sekcia Cinéfondation), ďalej na dlhometrážnom filme ĎAKUJEM, DOBRE (2013, r. Mátyás Prikler, premiéra na MFF Rotterdam) a SLOVENSKO 2.0 (2014). Intenzívne spolupracovala na pozícii producentskej konzultantky na filme MÔJ PES KILLER (2013, r. Mira Fornay, hlavná cena na MFF Rotterdam a kandidát na Oscara za Slovensko). V r. 2017 mal premiéru jej ostatný hraný dlhometrážny film PIATA LOĎ režisérky Ivety Grófovej, ktorej debutový film bol kandidátom na Oscara za Slovensko. Film Piata Loď vznikol v slovensko–českej koprodukcii a bol podporený okrem slovenského Audiovizuálneho fondu a českého Státního fondu kinematografie aj európskym programom Creative Europe - Media a Eurimages. Film Piata loď mal svetovú premiéru na MFF Berlinale vo februári 2017, kde získal cenu Krištáľový medveď za najlepší film sekcie Generation Kplus.

 

Nedávno uviedla do slovenských, českých a nemeckých kín detský film LETNÍ REBELI, ktorý úspešne odštartoval na medzinárodnom festivale detských filmov v Busane BIKY a získal tiež cenu Nemeckých filmových kritikov za najlepší detský film. Vznikol v slovensko-nemeckej koprodukcii za podpory RTVS, AVF, európskeho programu Creative Europe – Media a nemeckého národného fondu BKM a DFFF. V postprodukcii má road movie STAND UP, ktorý bol vôbec ako prvý slovenský film nakrútený podľa ekologických a udržateľných pravidiel. Vyvíja dlhometrážny debut POTOPA režiséra Martina Gondu, ktorého absolventský film PURA VIDA mal premiéru na Cinéfondation, MFF Cannes. S českou spoločnosťou Sirius Films koprodukovala film Václava Kadrnku SPRÁVA O ZÁCHRANE MŔTVEHO (Česko-Slovensko / podpora Eurimages), ktorý mal svetovú premiéru na IFF Karlovy Vary 2021, so SENSE Production detský film Radivoje Andrica AKO SOM SA NAUČILA LIETAŤ (Srbsko-Chorvátsko-Bulharsko-Slovensko / podpora Eurimages), ktorý vyhral hlavnú cenu na švédskom festivale BUFF za najlepší detský film a dokončuje českú koprodukciu V KORUNÁCH STROMOV JE POKOJ režiséra Michala Hogenauera. So slovenskou RTVS pracuje na vývoji historickej televíznej minisérie POSLEDNÁ BARÓNKA, ktorá bola podporená aj európskym fondom Creative Europe-Media.
 

Katarína Krnáčová

V roku 2015 absolvovala producentský workshop EAVE, a zúčastnila sa rôznych tréningových programov, ako napr. Ex Oriente a Midpoint. Má 15-ročné skúsenosti s filmovou produkciou v rôznych spoločnostiach. Od roku 2015 vedie vlastnú spoločnosť Silverart, v ktorej produkuje hrané a televízne projekty. Je členkou Európskej filmovej akadémie / EFA a viceprezidentkou Slovenskej filmovej a televíznej akadémie / SFTA. V roku 2020 bola členkou poroty Shooting Stars na Berlinale.

Katka5 copy 2.jpeg
TG 2.jpg

Tomáš Gič

Tomáš Gič je absolventom študijného programu Produkcia audiovizuálneho umenia na FTF VŠMU a zároveň externým študentom Práva na UK v Bratislave. Počas svojho štúdia odprodukoval viac ako 20 študentských projektov. Mnohé z nich boli prezentované na viacerých medzinárodných filmových festivaloch. Bol výkonným producentom študentského filmu "Pura Vida", ktorý mal svetovú premiéru na festivale v Cannes v sekcií Cinéfondation a krátkeho dokumentárneho filmu V plytkej vode, ktorý bol vybraný na DOK Leipzig 2021. Momentálne pracuje ako junior producer v spoločnosti Silverart a vyvíja dlhometrážny hraný film Martina Gondu Potopa, hraný film Mína režiséra Martina Hnáta a dokumentárny film KRÁSNA UTÓPIA režiséra Mareka Moučku.

bottom of page