top of page

SILVERART

Silverart je produkčná spoločnosť zameraná na dlhometrážne filmy a televízne seriály, pričom sa sústredí na ekologicky udržateľné a gendrovo vyvážené produkcie a to nielen na plátne, ale aj mimo neho. Zameriava sa na medzinárodné koprodukcie, filmy spoločnosti boli uvedené do kin v Rakúsku, Nemecku, Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a vo Francúzsku, uvedené na obrazovkách RTVS, NPO, Netflixu, dafilms a premietané na filmových festivaloch po celom svete.

Katarína Krnáčová

Absolventka producentského workshopu EAVE a tréningových programov Ex Oriente a Midpoint, reprezentovala Slovensko v rámci programu Producers on the Move na MFF Cannes. Má dlhoročné skúsenosti s filmovou produkciou v rôznych spoločnostiach. Od roku 2014 vedie vlastnú spoločnosť Silverart, v ktorej produkuje hrané a televízne projekty. Bola členkou hlavnej poroty MFF Bratislava a v r. 2020 bola členkou poroty Shooting Stars na MFF Berlinale. Je prezidentkou Slovenskej filmovej a televíznej akadémie / SFTA a členkou Európskej filmovej akadémie / EFA.

Katka5 copy 2.jpeg
TG 2.jpg

Tomáš Gič

Tomáš Gič je absolventom študijného programu Produkcia audiovizuálneho umenia na FTF VŠMU a zároveň externým študentom Práva na UK v Bratislave. Počas svojho štúdia odprodukoval viac ako 20 študentských projektov. Mnohé z nich boli prezentované na viacerých medzinárodných filmových festivaloch. Bol výkonným producentom študentského filmu "Pura Vida", ktorý mal svetovú premiéru na festivale v Cannes v sekcií Cinéfondation a krátkeho dokumentárneho filmu V plytkej vode, ktorý bol vybraný na DOK Leipzig 2021. Momentálne pracuje ako producent v spoločnosti Silverart. V postprodukcii má dlhometrážny hraný film POTOPA režiséra Martin Gondu, pripravuje nakrúcanie dokumentu KRÁSNA UTÓPIA režiséra Mareka Moučku a vyvíja dlhometrážny hraný debut Martina Hnáta s názvom MÍNA. Je absolventom viacerých workshopov ako Midpoint Intensive SK, MFI Script 2 Film a Sources 2. 

bottom of page