SILVERART

Silverart je filmová produkčná spoločnosť, ktorú založila Katarína Krnáčová, producentka s viac ako 12 ročnými skúsenosťami vo filmovom priemysle. V rámci spoločnosti MPhilms pracovala na krátkom filme ĎAKUJEM, DOBRE (2009, r. Mátyás Prikler, premiéra v Cannes IFF, sekcia Cinéfondation), ďalej na dlhometrážnom filme ĎAKUJEM, DOBRE (2013, r. Mátyás Prikler, premiéra na MFF Rotterdam) a SLOVENSKO 2.0 (2014). Intenzívne spolupracovala na pozícii producentskej konzultantky na filme MÔJ PES KILLER (2013, r. Mira Fornay, hlavná cena na MFF Rotterdam a kandidát na Oscara za Slovensko). V r. 2017 mal premiéru jej ostatný hraný dlhometrážny film PIATA LOĎ režisérky Ivety Grófovej, ktorej debutový film bol kandidátom na Oscara za Slovensko. Film Piata Loď vznikol v slovensko–českej koprodukcii a bol podporený okrem slovenského Audiovizuálneho fondu a českého Státního fondu kinematografie aj európskym programom Creative Europe - Media a Eurimages. Film Piata loď mal svetovú premiéru na MFF Berlinale vo februári 2017, kde získal cenu Krištáľový medveď za najlepší film sekcie Generation Kplus.

 

Aktuálne Katarína Krnáčová uviedla do kín detský hraný film LETNÍ REBELI (pôv. názov LETO S BERNARDOM), ktorý vznikol v slovensko-nemeckej koprodukcii za podpory RTVS, Audiovizuálneho fondu, európskeho programu Creative Europe – Media a nemeckého národného fondu BKM. V postprodukcii má road movie STAND UP, prvý ekologicky nakrúcaný film na Slovensku. Vyvíja taktiež dlhometrážny debut POTOPA režiséra Martina Gondu, ktorého absolventský film PURA VIDA mal premiéru na Cinéfondation v Cannes 2019. Ako koproducentka spolupracuje na výrobe filmu Václava Kadrnku SPRÁVA O ZÁCHRANE MŔTVEHO (Česko-Slovensko) a detského filmu AKO SOM SA NAUČILA LIETAŤ (Srbsko-Chorvátsko-Bulharsko-Slovensko).  
 

Katarína Krnáčová

V roku 2015 absolvovala producentský workshop EAVE, a zúčastnila sa rôznych tréningových programov, ako napr. Ex Oriente a Midpoint. Má 12-ročné skúsenosti s filmovou produkciou v rôznych spoločnostiach. Od roku 2015 vedie vlastnú spoločnosť Silverart, v ktorej produkuje hrané a televízne projekty. Je členkou Európskej filmovej akadémie / EFA a viceprezidentkou Slovenskej filmovej a televíznej akadémie / SFTA. V roku 2020 bola členkou poroty Shooting Stars na Berlinale.

katka.PNG