top of page
potopa_casting_a4_pagatFINFINAL7BA.001.jpeg

CASTING V BRATISLAVE

Stále máte možnosť zúčastniť sa castingu pre film Potopa. Pridali sme dodatočné catingové kolo v Bratislave, ktoré sa uskutoční:

 

- 18.03. o 17:00 v Gymnáziu Ivana Horvátha 14, Bratislava

 

Do nového slovenského filmu POTOPA hľadáme dievčatá vo veku 13 až 20 rokov. Predcházajúce herecké skúsenosti nie sú potrebné. Jedinou podmienkou je znalosť rusínskeho jazyka.  

 

Tešíme sa na vás! 

flood_cover.jpeg

POTOPA

 

Osudy dedín v jej rodnej doline spečatí projekt novej vodnej nádrže, ich obyvatelia sú postupne nútení opustiť svoje domovy. Mara túži opustiť vidiek a ísť študovať do mesta, no jej prísny otec, rusínsky sedliak, ju drží pripútanú k rodinnej pôde a statku, ktorých sa napriek blížiacemu sa koncu sveta odmieta vzdať. Mara sa ocitá v samom jadre dedinskej komunity bojujúcej so zlyhávajúcou infraštruktúrou, skrytým terorom úradov a blížiacou sa potopou.

O FILME


RÉŽIA: Martin Gonda

SCENÁR: Martin Gonda, Dominika Udvorková, Martin Šuster

KAMERA: Oliver Záhlava

PRODUCENTI: Katarína Krnáčová, Tomáš Gič

ŠTÁB

IMG_2581_edited.jpg

Martin Gonda je absolventom Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave, magisterský titul získal v odbore filmovej a televíznej réžie. Jeho absolventský film Pura Vida mal svetovú premiéru na festivale v Cannes v sekcií Cinéfondation. Niekoľko mesiacov strávil stážou v produkčnej spoločnosti Atelier de Film v Bukurešti. Pracoval ako asistent producenta rôznorodých komerčných projektov, ale aj ako vedúci programového oddelenia festivalu Arcadia Short Film Fest. Režíroval viacero reklamných projektov. Momentálne pripravuje svoj celovečerný hraný debut s názvom Potopa.

O REŽISÉROVI

Snímka obrazovky 2022-11-09 o 13.15.15.png

PODPORA POĽSKA

09. 11. 2022

Ďakujeme! Poľský filmový fond PISF udelil finančú podporu nášmu projektu Potopa. Naša oficiálna koprodukcia medzi Slovenskom a Poľskom môže začať!

Snímka obrazovky 2022-05-18 o 15.33.51.png

SUPPORT FROM MEDIA!

10. 05. 2022

Skvelé novinky! Náš hraný debut Potopa a televízna historická miniséria Posledná barónka boli podporené európskym fondom Creative Europe MEDIA v rámci podporného programu Mini - Slate. Ďakujeme!

Snímka obrazovky 2021-09-08 o 13.15.55.png

NAKRÚCANIE TEASRA

16. 07. 2021

Dnes sme odpremiérovali náš koprodukčný film Správa o záchrane mŕtveho v hlavnej súťaži na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. Pre video z premiéry kliknite tu!

POSLEDNÉ NOVINKY

Realizáciu filmu finančne podporili:

KM1_horizon_black (1).png
logo-AVF-one-color-EN-PC_edited.png
media_upraveno_upraveno.png
PISF_log1eng_mono.png
bottom of page