AKO SOM SA NAUČILA LIETAŤ

O FILME

Zdanlivo nudná dovolenka s dvoma starými dámami obráti život 12-ročnej Sofii naruby po tom, čo pobozká chlapca, opäť nachádza odcudzenú rodinu a čelí smrti na idylickom stredomorskom ostrove. 

 

RÉŽIA: Radivoje Andrić

SCENÁR: Ljubica Luković

PRODUCENTI: Maja Popović, Milan Stojanović - SENSE Production (SRB)

KOPRODUCENTI: Katarína Krnáčová - Silverart, s.r.o. (SK), Anikica Tilić Jurić - Kinorama (HR), Stefan Kitanov - Art Fest (BG)

ŠTÁB

Radivoje Andric je filmový a televízny režisér, ktorého diela sa tešia nielen vysokej diváckej sledovanosti, ale niektoré jeho filmy dosiahli až status filmového kultu. Je jedným z mála režisérov, ktorého filmy boli ocenené kritikmi, premietané na viacerých medzinárodných filmových festivaloch a tešili sa aj obľube divákov.

 

Jeho prvý dlhometrážny film THREE PALMS FOR TWO PUNKS AND A BABE (1998) videlo viac než 280.000 divákov a film bol premietaný na filmových festivaloch Cottbus, Sofia, Moscow, Prague, London a i.  Jeho druhý dlhometrážny film DUDES! (2002) bol pozitívny príklad nízkonákladového filmu pre mládež, ktorý naplnil všetky očakávania. Film videlo v domácej kinodistribúcii vyše 570.000 divákov a bol premietaný v súťažných sekciách filmových festivalov ako Raindance, Sofia IFF, Warsaw IFF a Motovun IFF, kde vyhral Divácku cenu a Cenu kritiky.  Jeho tretí celovečerný film WHEN I GROW UP I’LL BE A KANGAROO bol taktiež filmový hit, ktorý bol aj ocenený na Sofia IFF a taktiež Motovun IFF.  

 

Je uznávaným režisérom televízneho seriálu MILE AGAINST TRANSITION (2003-2007, 40 epizód) a remaku populárneho srbského televízneho seriálu OPEN DOOR (2013).  Je autorom knihy pre deti How to Make a Film, ktorá približuje deťom komplexný proces výroby filmu. Kniha bola vydaná aj v Indonézii, Číne a Poľsku.

O REŽISÉROVI

Posledné novinky

Snímka_obrazovky_2020-06-12_o_13.02.10.

druhý projekt podporený eurimages

01. 06. 2020

Skvelé správy!  Náš koprodukčný projekt Ako som sa naučila lietať scenáristky Ljubice Lukovic a režiséra Radivojeva Andrića bol taktiež podporený fondom Rady Európy Eurimages. Ďakujeme!

Snímka_obrazovky_2020-06-12_o_13.03.40.

Nový projekt podporený

30. 05. 2020

Ďakujeme! Audiovizuálny fond podporil náš nový koprodukčný projekt Ako som sa naučila lietať režiséra Radivojeva Andrića. Sme radi, že máme možnosť koprodukovať takýto výborný film. Viac si prečítajte v našich projektoch.

S finančnou podporou:

Silverart, s.r.o. © 2019 Všetky práva vyhradené