top of page
Glorious_Utopia_Still 3.png

KRÁSNA UTÓPIA

O FILME

Krásna utópia mapuje občanov a kráľov fiktívnych mikroštátov po celom svete. Navštevuje ich fyzické a mentálne územia a esejistickým spôsobom ich dáva do kontrastu s reálnymi spoločenskými udalosťami. Film je alegóriou na potrebu hraníc v súčasnom svete o hľadaní identity a oslobodení myšlienok.   


RÉŽIA: Marek Moučka

STRIH: Marek Bihun

PRODUCENTI: Katarína Krnáčová, Tomáš Gič

ŠTÁB

Director_photo_Marek_Moučka.jpg

Marek Moučka študoval kameru a dokumentárnu réžiu na Filmovej fakulte VŠMU v Bratislave. Jeho filmy a tvorbu prepája fascinácia človekom, jeho rozmanitosťou a spoločenskými rozdielmi. Medzi jeho posledné krátke filmy patrí V plytkej vode (2020), ktorý bol vybraný na festival DOK Leipzig a získal ocenenie Special Mentionna BELDOCS 2021. Jeho posledný film Cestujúcim do pozornosti (2020) bol uvedený na viac ako 20 festivaloch a získal cenu Special Mention na festivale Ethnocineca Vienna 2021. Marek taktiež režíroval jeden diel dokumentárnej série Budujeme Slovensko, ktorý sa zaoberá históriou kina Družba v Košiciach.

O REŽISÉROVI

POSLEDNÉ NOVINKY

PHOTO-2023-03-11-08-47-28.jpg

NAKRÚCANIE VO ŠVÉDSKU

03. 03. 2023

Pozdravujeme zo Štockholmu, kde sme práve nakrúcali časť nášho dokumentárneho filmu s kráľmi štátu Elgaland - Vargaland.

Snímka obrazovky 2023-04-24 o 14.00.36.png

NOVÝ DOKUMENT

02.02.2023

Práve sme získali finančnú podporu z Audiovizuálneho fondu pre náš nový dokumentárny film Krásna utópia talentovaného režiséra Mareka Moučku. Tešíme sa na prácu na Krásnej utópii.

Realizáciu filmu finančne podporili:

logo-AVF-one-color-EN-PC_edited.png
bottom of page