top of page
PIX_v_korunach_stromu_zmensene.jpg

V KORUNÁCH STROMOV JE POKOJ

O FILME

Dobre situovaný muž stredného veku je na letisku svedkom drobného incidentu neznámeho, snáď arabského, mladíka so zriadencami. Po tom, čo je mladíkom priamo konfrontovaný na záchodoch letiska, začína muž podliehať nejasnému, ale o to závažnejšiemu pocitu ohrozenia. Strach zo zla, ktorý akoby od tej chvíle okolo muža krúžil, sa postupne mení na posadnutosť. Na nutkavú túžbu vidieť zlo, chytiť ho pri čine a zničiť.


RÉŽIA: Václav Kadrnka

SCENÁR: Václav Kadrnka, Marek Šindelka

KAMERA: Šimon Dvořáček

KOSTÝMOVÁ VÝTVARNÍČKA: Aneta Grňáková

ARCHITEKTKA: Jana Boháčková

STRIH: Michal Reich

PRODUCENT: Václav Kadrnka, Simona Kadrnková / Sirius Film Manual, s.r.o.

KOPRODUCENTI: Katarína Krnáčová / Silverart, s.r.o.

ŠTÁB

Michal Hogenauer (1984, Praha, Česká republika) vyštudoval katedru réžie na FAMU. Jeho bakalárský film Deti sledujúce nočné vlaky (2008, 20 min) bol v roku 2009 uvedený na festivale Premiere Plans. Magisterský film s názvom Tambylles (2012, 58 min) mal premiéru v sekcii Cinéfondation na filmovom festivale v Cannes. V roku 2015 spoluzaložil filmovú edukačnú platformu Cinergy Prague. Michal pracuje ako scenáristický a festivalový dramaturg. Film V koruných stromov je pokoj je jeho hraný celovečerný debut. 

O režisérovi

Michal_Hogenauer_edited.jpg

Posledné novinky

Snímka obrazovky 2022-05-18 o 14.21.49.png

WRAP!

20. 12. 2021

Sme radi, že môžme oznámiť, že naša česká koprodukcia V korunách stromov je pokoj režiséra Michala Hogenauera sa dnes dotočila! Ďakujeme celému štábu a hercom! 

Snímka obrazovky 2021-09-08 o 13.37.43.png

NOVÝ PROJEKT PODPORENÝ

20. 03. 2021

Skvelé správy! Náš nový koprodukčný projekt - dlhometrážny debut V korunách stromov je pokoj bol podporený Audiovizálnym fondom. Tešíme sa, že môžme byť súčasťou vzniku filmu mladého nadaného českého režiséra Michala Hogenauera.

Realizáciu filmu finančne podporili:

avf_upraveno.png
images.png
bottom of page